При здійсненні підрядних робіт способи зловживань обмежуються хіба що фантазією і можливостями працівників. Але є п'ять основних:

1. Приписки в обсягах. Найбільш поширені такі варіанти викривлення даних у документах, як то:

- завищення метричних одиниць у кошторисі по відношенню до об'єкта;

- завищення площі робіт (вирівнювання, штукатурка, герметизація тощо);

-  завищення об'ємів (вивезеного ґрунту, відсипання гравію і укладання асфальту при ремонті автомобільних доріг і залізниць тощо);

- списання більш дорогих і використання більш дешевих матеріалів.

2. Необґрунтоване застосування підвищувальних коефіцієнтів. Надбавки можуть нараховуватися за неіснуючі несприятливі чи обмежені умови праці, фіктивне використання вантажопідйомних механізмів або лісів і т. п.

3. Подвоєння витрат. Тут можливі два варіанти схеми:

1) подвоєння витрат за розцінками: в кошторисі одночасно застосовуються комплексні та одиничні розцінки на дублюючі роботи;

2) подвоєння витрат за матеріалами: фактично використовувані матеріали замовника одночасно включаються в кошторисний розрахунок для оплати підряднику (це можливо, коли бухгалтерія не веде списання витрат по об'єктах).

4. Повторюваний ремонт об'єктів або обладнання. Акти виконаних робіт закриваються на підрядників, а роботи виконуються персоналом підприємства і виплачуються «в конвертах».

5. Вбудований бізнес. У загальному вигляді «кишеньковий» бізнес найчастіше організовують за М. Жванецьким: «хто що охороняє, той те і має...». Комерційний директор «прилаштовує» фірму-продавця, директор з постачання - фірму-постачальника, директор по виробництву - постачальника або використовує схему промислової кооперації, директор по персоналу - навчальний центр або рекрутингове агентство тощо.