ПРИНЦИПИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ
Забезпечення безпеки має здійснюватися з урахуванням наступних принципів:
1. Законність - розробка системи безпеки на основі і відповідно до чинного законодавства України та нормативними актами з безпеки.
2. Самостійність і відповідальність - діяльність підрозділу безпеки повинна повною мірою забезпечити захист, і вся відповідальність за належне забезпечення безпеки лежить на ньому.
3. Економічна доцільність - необхідно, щоб ефективність роботи системи безпеки була вище її вартості.
4. Обґрунтованість - всі заходи з безпеки повинні проводитися з використанням досягнень науки і техніки, забезпечувати надійний захист на заданому рівні безпеки.
5. Комплексність - забезпечення взаємозалежної системи безпеки всіх ресурсів (інформаційні, людські, матеріальні та ін.) і здатність системи до розвитку і вдосконалення.
6. Своєчасність - усі дії системи безпеки повинні носити упереджувальний характер, а постановка завдань по забезпеченню безпеки повинна проводитися на ранніх стадіях розробки системи безпеки на підставі аналізу моделі загроз, конкурентів, обстановки, об’єктів захисту.
7. Безперервність - головний принцип безпеки, що має на увазі перелік заходів на протязі всього часу функціонування системи безпеки.
8. Активність - реалізація активних заходів захисту власних інтересів з використанням нестандартних форм і способів захисту.
9. Координація та взаємодія - організація взаємодії між усіма підрозділами підприємства і здійснення єдиного керівництва процесом безпеки підприємства, організація взаємодії з державними та правоохоронними органами.
10. Спеціалізація - використання для забезпечення безпеки спеціалізованих організацій, що мають відповідні ліцензії та досвід практичної роботи з даного напрямку.
11. Централізація управління - керівництво безпекою має перебувати в руках першого керівника, а функціонування системи безпеки повинен відбуватися за заздалегідь визначеним функціональним та методологічним принципам.