Ще у 1647 році Бальтасар Грасіан сформулював принцип цього методу так: «Вживай розрахунок, але не зловживати ним. На показ його не виставляй, тим більше не дозволяй його розгадати, розрахунок потрібно приховувати, він насторожує, особливо тонкий розрахунок, адже він так ненависний людям».

Суть даного методу полягає в тому, що слід всіма доступними способами намагатися штучно створити в іншої людини відчуття її інтелектуальної переваги і одночасно нарочито принижувати свої власні розумові здібності. В результаті людина втрачає пильність, так як не очікує будь-якого підступу від «простака», з яким вона нібито має справу. Насправді ж «простаком» є вона сама.

У китайців є спеціальна назва для даного методу – «вдати з себе свиню, щоб вбити тигра». Китайці суть цього методу пояснюються так: «від сильного ворога приховують клинок меча, вдають з себе дурну свиню, піддаються йому в усьому, зображують дружню посмішку і прислуговують йому подібно рабу. Але в потрібний  момент, раб перетворюється на ката».