Джерела розкрадання - це матеріальна база, що використовується в процесі розкрадання . При розкраданні винними можуть бути використані наступні джерела: підзвітні цінності; резервні цінності; сторонні («ліві») цінності.

Підзвітні цінності - це будь-яке майно, що знаходиться на обліку, у тому числі і ввірене винному. Вилучення підзвітних цінностей в процесі розкрадання створює невідповідність їх фактичної кількості (суми) обліковим даним, тобто призводить до утворення недостачі. Підзвітні цінності як джерело розкрадання не створюються, вони реально існують.

При розкраданні резервних цінностей (надлишків), сторонніх цінностей і неврахованої продукції заволодіння здійснюється після створення джерела розкрадання.

Резервні цінності - це невраховані надлишки, що умисне створюються розкрадачем. З метою розкрадання можуть створюватися резерви грошових коштів, товарів, тари, сировини, матеріалів, напівфабрикатів, основних засобів і т. д.
Поняття «резервні цінності» (як джерело розкрадання) ширше за поняття «надлишки». Надлишки можуть виникнути у особи, якій ввірене майно, і без наміру на створення джерела розкрадання (помилка при прийманні цінностей, в обліку тощо.). Резерви для розкрадання створюються, як правило, шляхом виведення підзвітних цінностей з системи обліку. При цьому штучно занижується їх кількість або ж створюються резерви.

Способи створення резервів для розкрадання
1. Повне або часткове не оприбутковування майна, що надійшло.
2. Фальсифікація товарів при підготовці їх до реалізації.
3. Завищення кількості товарів при їх переоцінці у зв'язку з пониженням цін.
4. Заниження кількості товарів при їх переоцінці у зв'язку з підвищенням цін.
5. Використання різних способів обману покупців, замовників і одержувачів.

Створення резервів може бути використане також і для приховання недостачі, що утворилася в результаті розкрадання.

Під сторонніми («лівими») цінностями розуміється майно сторонніх організацій, підприємств або фізичних осіб, що вилучається розкрадачами.