Діаграма конфлікту «грозова хмара» (англ. - Evaporating Cloud) – діаграма, за допомогою якої може бути формалізований будь-який конфлікт або будь-яка дилема. Ця діаграма на основі логіки потреби описує і допомагає вирішувати конфлікти на взаємовигідних безпрограшних умовах. Вона використовується як спосіб структурованого опису та розв'язання конфлікту.

«Грозова хмара» в своїй структурі має 5 елементів: мета, 2 потреби, необхідні для досягнення цілі, і 2 дії, необхідні для досягнення обох потреб. Ключ до пошуку вирішення дилеми, описаної у формі діаграми конфлікту, лежить у «відкритті» вихідних припущень, у пошуку помилкових припущень, на підставі розуміння яких розробляється принципово інше сильне рішення.

Для її складання потрібно описати конфлікт, тобто описати ті два положення, які суперечать одне одному (необхідна умова і передумова для однієї сторони конфлікту, а також необхідна умова і передумова для іншої сторони конфлікту). Потім треба описати загальну мету, до якої прагнемо: В чому наше спільне завдання? Чому ми взагалі намагаємося вести переговори?  Та об'єднати положення, що суперечать одне одному з загальною метою.

«Грозова хмара» малюється наступним чином:

1. В правому верхньому куті пишемо відповідь на питання: «Чого я хочу?»

2. Нижче записуємо відповідь на питання: «Чого хоче мій опонент?»

3. За відповіддю на питання «Чого я хочу?» записується відповідь на питання: «А чому я цього хочу?». Головна складність цього етапу – правильно обґрунтувати своє «хочу». Важливо провести «мозковий штурм» і відкинути всі безглузді відповіді на нього.

4. За питанням «Чого хоче мій опонент?» записується відповідь на питання: «А чому  цього хоче мій опонент?»

5. Отже «Яка наша загальна мета?»

П'ять стрілок являють собою зв'язки між сусідніми логічними об'єктами і можуть бути описані словесно з використанням логічної достатності. Для вирішення конфлікту, ідентифікуються вихідні посилки, які лежать в основі взаємозв'язків у рамках грозової хмари. Це визначення посилок є ключем до вирішення конфлікту, позначеного в грозовій хмарі, шляхом або визначення помилкової посилки, або визначення посилки, яка може бути визнана неспроможною з допомогою створення і впровадження певної ін'єкції. Будь-який з цих способів зможе вирішити конфлікт (розпорошити «грозову хмару»). Ситуація, представлена в даній хмарі, може бути описана наступною фразою: «Щоб (логічний об'єкт, на який вказує стрілка), мені/нам необхідний (логічний об'єкт в хвостовій частині стрілки), так як (одна/кілька наявних посилок)».