Законодавство України не надає тлумачення цього терміна, але з практичного погляду «адвокатське досьє» можна визначити, як сукупності матеріалів, документів, доказів, особистих записів, нотаток та інших носіїв інформації (як у паперовому, так і в електронному вигляді), зібраних та систематизованих адвокатом під час надання правової допомоги клієнту.

Ведення адвокатського досьє забезпечує належну організацію та систематизацію інформації, необхідної для якісного надання правової допомоги клієнту, полегшує роботу з інформацією, сприяє ефективному використанню зібраних даних при формуванні позиції у справі та її реалізації, а також допомагає раціонально планувати адвокату свою роботу.

Адвокатське досьє є одним із засобів збереження адвокатської таємниці. Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 23 Закону України від 05.07.2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.

Особи, винні в розголошенні адвокатської таємниці, несуть відповідальність згідно із законом (ст. 22 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності забороняється (п. 4 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

За порушення встановлених законом гарантій щодо адвокатської таємниці винні особи несуть кримінальну відповідальність (ст. 397 КК України).

Адвокат починає вести (відкриває) адвокатське досьє з дня прийняття доручення клієнта і не припиняє його наповнення новими матеріалами до закінчення роботи у справі.

Правильною є практика ведення адвокатського досьє у паперовому вигляді із дублюванням матеріалів на електронних носіях.

Аудіо-, відеозаписи, компакт-диски, флеш-карти тощо із зафіксованою інформацією у справі можуть зберігатись як безпосередньо у досьє, так і окремо залежно від характеру інформації, її важливості тощо.

Адвокату рекомендується отримувати від клієнта та передавати йому важливі документи та речові докази за Актом приймання–передачі, в якому слід фіксувати дату передачі, кількісні та якісні ознаки документів чи речових доказів.

Матеріали досьє, що підготовлені адвокатом, отримані ним від третіх осіб, державних органів, підприємств і т.п., належать адвокату. Копії цих матеріалів мають бути надані адвокатом клієнту на прохання останнього. Особисті записи, нотатки адвоката (їх копії) можуть бути передані клієнту виключно за згодою самого адвоката.